Будь-який замикаючий пристрій (найдорожчий замок або циліндр (серцевина замка)) без броненакладки або захисної фурнітури може виявитися слабкою перешкодою на шляху навіть початківця-злодія.
У більшості випадків після таких відкривань «Вартові» безпеки рекомендують встановлювати так звані сувальдні або сейфові замки, не згадуючи, що такі замки менш надійні та набагато поступаються циліндровим за ступенем секретності (кількістю комбінацій). При правильному встановленні та захисті циліндра броненакладкою або захисною фурнітурою, в 9 із 10 випадків жоден розумний домушник не зважиться вступати в боротьбу з надійно захищеним циліндровим замком.
Броненакладки бувають декількох видів
Простота накладних броненакладок помітна на стадії встановлення. Їхнє з`єднання із замком вхідних сталевих дверей не потребує складних монтажних операцій. Для компонування цілком вистачає дрилі: висвердлив пару отворів і встановив. Як правило, більшість виробників дверей для того, щоб здешевити собівартість дверей, при виробництві використовують саме такі накладки, причому економ-класу. Найчастіше - броненакладки китайського чи турецького виробництва. Ці накладки складно назвати захистом, оскільки матеріал, з яких вони виготовлені, найчастіше – дешевий сплав, і відірвати чи збити такий захист не складе важкої праці та не займе багато часу.
Проте, накладна броня виготовлена з високоякісної сталі, може зіграти фатальну роль у захисті вашої фортеці, тобто дому.
Як приклад розглянемо накладну броненакладку від виробника Mul-T-Lock (мультилок) – SL3У нашому випадку, броненакладка виконана у формі шайби, під яку підставляється циліндр замка, для чого у шайби зсередини передбачено пропорційне циліндру заглиблення. Для ключа є зовнішній отвір у кільці. Броненакладка та кільце виготовлені із загартованої сталі, кріпильні гвинти йдуть у комплекті двох видів – М6 та М8.
Рекомендується використовувати гвинти М8, оскільки відірвати або збити броненакладку з таким кріпленням практично неможливо. Але не в кожному замку є можливість використання таких гвинтів, для такого випадку в комплект кріплення входять гвинти М6 та перехідники з М8 на М6. Перехідники виконані у вигляді втулок, при використання яких ми утоплюємо їх у двері та отримуємо додатковий захист від збивання броненакладки. Як ми бачимо, броненакладка SL-3 від виробника Mul-T-Lock (мультилок) справді може надати гідний опір домушнику.
Врізні або напівврізні броненакладки
Такі броненакладки не користуються особливою популярністю серед майстрів із заміни замків через складність монтажу, але їх захисні властивості набагато вищі.
Справа в тому, що для встановлення такої броні потрібен не простий інструмент та професіоналізм майстрів.
Складність полягає у необхідності підготовки особливого технологічного отвору, в який вставляється броненакладка. Врізні броненакладки найчастіше використовуються виробниками дверей, двері яких комплектуються високоякісними імпортними замками (CISA, MOTTURA, MUL-T-LOCK, ISEO, ABLOY).
Приклад напівврізної накладки можна розглянути на продукті концерну Abloy (аблой) – Протектор CH-101
Комментарии: 0