Замки

Вам необхідно підібрати замок на заміну або вибрати замок для установки у вхідні або міжкімнатні двері?
У розділі - Замки, каталогу нашого магазину, ми пропонуємо величезний асортимент від провідних виробників замків. 
Для швидкого вибору замка, розділ містить кілька категорій, згідно з якими замки розділені за принципом їхнього призначення.


Замок. Дверні замки для вашого будинку і квартири

Дверні замки слугують для забезпечення захисту Вашого майна з метою запобігання крадіжці та/або для обмеження доступу до приміщення.

Необхідність у замках виникла у людства з часів появи приватної власності. Замки еволюціонували разом з їхніми винахідниками і користувачами: від простих дерев`яних засувів до високо-секретних механізмів. На сьогодні складно уявити двері, не укомплектовані мінімальним набором дверної фурнітури (петлі, ручка, замок). Що тут вже говорити про вхідні двері в квартиру або будинок, офіс або склад, серверне приміщення або двері режимного об`єкта. Доступ до приміщення має бути надійно захищений за допомогою якісних дверних замків і захисної фурнітури (броненакладки, захисного протектора тощо).

Які бувают замки

Залежно від принципу дії приводу або управління механізмом замикання, замки можна розділити на такі категорії:

 • механічні
 • електронні
 • електромеханічні.

Процес замикання механічного замка, як правило, відбувається за допомогою ключа, винятком є кодові механічні замки. Керування електронним або електромеханічним замком відбувається за допомогою кодової клавіатури, зчитуванням відповідної картки або RF-мітки, відбитком пальця або подачею радіосигналу брелоком, а новітні розробки дають змогу керувати замком навіть на відстані за допомогою смартфона.

За способом монтажу замки бувають:

 • навісні
 • врізні
 • накладні.

Навісні замки застосовуються для замикання гаражів, хвірток, комор, складів, решіток тощо. "Плюсом" навісних замків вважається швидкий монтаж, універсальність застосування і швидка заміна в разі потреби. А "мінусами" - зовнішній вигляд дверей і швидке розкриття більшості таких замків вандальними методами зламу. Для досягнення максимальної безпеки об`єкта, навісні замки необхідно укомплектовувати спеціальними захисними протекторами та/або петлями.

Накладні замки передбачають монтаж на внутрішній стороні дверного полотна або хвіртки. Найчастіше накладні замки встановлюють як додатковий замикальний механізм. Під час встановлення вони практично не порушують цілісності та міцності дверної стулки і легко піддаються монтажу.

Врізний замок встановлюється в спеціально підготовлене посадкове місце безпосередньо всередині дверей. Його монтаж найскладніший, але в разі правильного встановлення врізного замка, Ви отримаєте максимальний захист з естетичним зовнішнім виглядом дверей. Захист врізних замків також забезпечують броненакладки, бронепластини і захисна фурнітура, що передбачає посилення дверного полотна і секретного механізму замка.

Вибір і купівля якісного замка

Для правильного вибору замка насамперед необхідно проконсультуватися з професіоналом у цій сфері, оскільки асортимент замків, пропонований інтернет-магазинами, ринками та професійними магазинами замкової продукції, своєю різноманітністю може збити з пантелику будь-якого потенційного покупця.

Якщо ж Ви все-таки вирішили самостійно вибрати замок, спробуйте максимально визначитися з його призначенням, варіантом приводу замка (механічний або електромеханічний), способом установки і типом секретного механізму.    

За своїм призначенням, на сайті інтернет-магазину STRATEG COMPANY, ми розділили замки на такі категорії:

 • Замки для вхідних дверей (можна розділити на основні та додаткові)
 • Замки для профільних і металопластикових дверей
 • Замки для міжкімнатних дверей
 • Навісні замки
 • Протипожежні замки та системи антипаніки
 • Замки для сейфів, обладнання та транспорту

Електромеханічні та магнітні замки винесені в групу - Контроль доступу, оскільки встановлення таких замків зазвичай передбачає встановлення Системи Контролю Доступу (СКД) загалом.

Найскладніший вибір - це вибір замка на вхідні двері. Дуже часто виробники дверей намагаються зменшити вартість конструкції за рахунок комплектації таких дверей замками і фурнітурою низької якості, а захист від розкриття дверей безпосередньо залежить від надійності замка.

Питання про заміну піднімається вже після його поломки або розкриття зловмисниками, тому навіть під час планування купівлі дверей, варто розглянути можливість початкового встановлення надійного і якісного замка.

Класифікація по механізму замикання

Надійність замка характеризується терміном служби і складністю його розкриття.

Механізм складається з двох основних складових: виконавчий механізм і секрет.

Злам замка можна розділити на два основні види: силовий злам - передбачає пошкодження виконавчого механізму замка або дверей вандальним способом, і вскриття маніпуляційними методами - підбір/зчитування коду, злам механізму секретності відмичками.

Захист від зламу замка маніпуляційними методами забезпечує безпосередньо секретний механізм, а від силового зламу - міцність замка, наявність додаткової захисної фурнітури та конструкція дверного полотна.

За принципом роботи секретного механізму, замки бувають - сувальдні, циліндрові та комбіновані (двосистемні).

 • Сувальдні замки більше захищені від силового зламу, оскільки секретний механізм (набір сувальд) розташований усередині замка.
 • Циліндрові замки управляються окремим механізмом - циліндром (серцевиною, личинкою) замка. Якісні циліндрові замки в рази перевершують сувальдні замки за ступенем секретності та розкриття відмичками, але вимагають обов`язкового встановлення додаткового захисту від силових методів зламу.
 • Комбіновані двосистемні замки можуть складатися як із різних (сувальдна+циліндрова) систем, так і з однакових, що доповнюють одна одну додатковими блокуваннями тощо.

Важливо пам`ятати, що безпека Вашого майна залежить від правильного вибору якісного замка. Якщо ж Ви сумніваєтеся у своєму виборі, то кваліфіковані фахівці магазину STRATEG COMPANY допоможуть Вам правильно підібрати надійний дверний замок.