Встановлення Дотягувача Дверей

STRATEG COMPANY - є Офіційним партнером продукції світових лідерів у виробництві якісних дотягувачів - RYOBI та ABLOY, що підтверджується відповідними сертифікатами.


Встановлення дверних дотягувачів

 

Різновиди дотягувачів для дверей

  Дотягувачі поділяються на види за способом встановлення, і на класи за шириною і вагою дверної стулки. Накладні дотягувачі поділяються за типом використовуваної тяги.
Типи дотягувачів за способом встановлення:
- Накладні дотягувачі - найпоширеніший варіант, встановлення дотягувача може бути проведене самостійно;
- Врізні дотягувачі - встановлення тільки кваліфікованим майстром. Особливість даного типу - монтаж дверного дотягувача в полотно дверей, в заздалегідь підготовлений паз (розміри паза розраховуються майстром з точністю в 1 мм, згідно з параметрами двері). Потрібен спеціальний інструмент. Непомітний із зовнішнього і внутрішнього боків. Крім функціональних особливостей, мають високу естетичну цінність, поєднуються з будь-яким дизайном.
- Подлогові дотягувачі - використовуються для металевих (зокрема важких) дверей і для легких дерев`яних. Наймасовіше застосування - підлоговий дотягувач для скляних дверей. Монтаж дотягувача може провести тільки і виключно майстер, що спеціалізується на цьому типі. Потрібна підготовка ніші в підлозі (або відповідно в стелі), встановлення з використанням бетонної суміші, регулювання дотягувача.

Як вибрати дверний дотягувач

  Обираючи варіанти встановлення дотягувача, найпопулярніший - дотягувач накладного монтажу. Питання "як встановити дотягувач" у принципі не стоїть. Якщо є навички роботи з інструментом - дотримуємося інструкції та використовуємо монтажний шаблон. Який дотягувач вибрати, здебільшого залежить від ширини і ваги дверей - класу дотягувача, і від дверного короба - тип використовуваної тяги. Ну і... естетичні вподобання.
  Класи дотягувача, згідно з європейським стандартом EN 1154 - мають 2 основні параметри - вага дверей і ширина дверної стулки. І, якщо визначити перший параметр буває складно, а іноді й оманливо - може вплинути, зокрема, і стан дверних петель, то з шириною стулки все просто. Приклад найпопулярніших класів, які використовуються у дотягувачів RYOBI:
EN 3 - маса дверей до 65 кг, ширина дверної стулки до 965 мм;
EN 4 - маса дверей до 80 кг, ширина дверної стулки до 1100 мм;
EN 5 - маса дверей до 100 кг, ширина дверної стулки до 1250 мм.
    Слід зазначити, що більшість дверних дотягувачів мають кілька класів - 2/3, 3/4 або, наприклад, 3/4/5. Регулювання дотягувача дверей за класами відбувається методом встановлення дотягувача на певній відстані від петлевого боку дверей. У деяких випадках, відрегулювати дотягувач дверей можна пружиною. Наприклад дотягувач RYOBI® D-2550 BC UNIV DARK BRONZE, регулювання пружини дотягувача дає змогу встановити клас з 1-го до 4-го, окрім того, що це дуже зручно, є можливість встановити 2 однакові дотягувачі на двостулкові двері, з різною шириною стулки.

Тяга дотягувача дверей, типи

Стандартна тяга - найпопулярніша, дозволяє максимально ефективно використовувати потужність дотягувача;

  

Паралельна тяга - розташована паралельно полотну дверей;

Універсальна тяга - може бути розташована як стандартна, так і як паралельна;

Ковзаюча тяга - важіль ковзає в направляючій рейці. Це найбільш естетичний варіант.


Правильно підібраний дотягувач слугуватиме довгі роки вірою та правдою.